Activitate parlamentară
1996-2000 (sen.)
1992-1996 (sen.)
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1992-1996 > Senatul > Constantin Dan Vasiliu Versiunea pentru printare

Constantin Dan VASILIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI
data validarii: 21 octombrie 1992 - HS nr.32/1992

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - noi. 1996 - Vicepreședinte
 feb. - iun. 1996 
 sep. - dec. 1995 
 feb. - iun. 1995 
 sep. - dec. 1994 

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale - până în mai 1993
 
PD-Partidul Democrat - din mai 1993

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (din mar. 1995)
Comisia pentru drepturile omului, culte și minorități (până în mar. 1995)
Comisia pentru buget, finanțe, activitate bancară și piață de capital (până în sep. 1994)

Activitatea parlamentara în cifre:
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 septembrie 2019, 12:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro