Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
Legături:
daniel.fenechiu@cdep.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-prezent > Camera Deputaților > Cătălin-Daniel Fenechiu Versiunea pentru printare

Cătălin-Daniel FENECHIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.19

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2013 - Secretar - până în mai 2013
 dec. 2012 - feb. 2013 

Formațiunea politică:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în iun. 2015
 
independent  - din iun. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar național democrat - până în dec. 2015 Lider - din mai 2013
 - până în sep. 2014
Deputat neafiliat - din dec. 2015

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități
Comisia pentru regulament (până în feb. 2015) - Secretar

Comisii permanente comune
Comisia permanentă a Camerei Deputaților și Senatului privind Statutul deputaților și al senatorilor, organizarea și funcționarea ședințelor comune ale Camerei Deputaților și Senatului

Comisii speciale comune
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituției României - Vicepreședinte

Alte comisii
Comisia de validare

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia - din iun. 2014 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Croația 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cuba 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:50 (în 40 ședințe)
Declarații politice:3
Luări de cuvânt în BP: 39 (în 39 ședințe)
Propuneri legislative initiate: 89, din care 7 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 7
Motiuni: 10

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 27 august 2016, 11:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro