Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Horia Grama Versiunea pentru printare

Horia GRAMA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.15 COVASNA, colegiul uninominal nr.4
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (din feb. 2012) - Secretar (din mai 2012)
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (mar. 2011 - feb. 2012)
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (până în mar. 2011) - Secretar (din mar. 2010)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat - până în iun. 2009
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională - din iun. 2009
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Qatar  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:8 (în 8 sedinte)
Declaratii politice:2
Propuneri legislative initiate: 26, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 8
Motiuni: 10

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 iulie 2017, 19:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro