Nicolae VĂCĂROIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR - Presedintele Senatului - până în oct. 2008
ales senator în circumscriptia electorala nr.3 ARGEȘ
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004
data încetarii mandatului: 20 octombrie 2008 - demisie
înlocuit de: Luminița Gheorghiu

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2008 - Președinte - până în oct. 2008
 feb. - sep. 2008 
 sep. 2007 - feb. 2008 
 feb. - sep. 2007 
 sep. 2006 - feb. 2007 
 feb. - sep. 2006 
 sep. 2005 - feb. 2006 
 feb. - sep. 2005 
 dec. 2004 - ian. 2005 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comisia Interparlamentară București - Chișinău (partea română) - până în oct. 2008 membru