TAMÁS Sándor
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.15 COVASNA
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004
data încetarii mandatului: 3 iulie 2008 - demisie
înlocuit de: Pál-Péter Haszmann

Formatiunea politica:
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România 

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din mar. 2007)
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați (din feb. 2005)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (până în feb. 2005)

Comisii permanente comune
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României (până în mar. 2008)
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (până în dec. 2006)

Alte comisii
Comisia de validare - Vicepreședinte

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - din dec. 2005
 - până în mar. 2008
 membru supleant - până în iul. 2008

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu India - până în iul. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Panama - până în iul. 2008