Activitate parlamentară
2012-prezent (sen.)
2008-2012 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
2004-2008 (sen.)
2000-2004 (sen.)
1996-2000 (sen.)
1992-1996 (sen.)
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Attila Verestóy Versiunea pentru printare

VERESTÓY Attila
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
ales senator în circumscripția electorală nr.21 HARGHITA, colegiul uninominal nr.2

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2011 - feb. 2012 - Chestor
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formațiunea politică:
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România 

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse (până în feb. 2009)

Comisii permanente comune
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaților și Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activității SRI - Secretar

Comisii speciale comune
Comisia comună specială a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea pachetului de legi privind Securitatea Națională - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Hașemit al Iordaniei  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudită 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:29 (în 23 ședințe)
Propuneri legislative initiate: 5
Motiuni: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 1 noiembrie 2014, 10:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro