Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Gheorghe Albu Versiunea pentru printare

Gheorghe ALBU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.16 DÂMBOVIȚA
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2007 - Secretar
 sep. 2006 - feb. 2007 
 feb. - sep. 2006 
 sep. 2005 - feb. 2006 
 feb. - sep. 2005 
 sep. - dec. 2008 - Chestor
 feb. - sep. 2008 
 sep. 2007 - feb. 2008 

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat - până în feb. 2008
când PD se transforma în
PDL-Partidul Democrat Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (din mar. 2005)
Comisia pentru industrii și servicii (până în feb. 2005)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză  Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:35 (în 29 sedinte)
Declaratii politice:4 (din care 4 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Luari de cuvânt în BP: 129 (în 87 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 9, din care 1 promulgata lege
Motiuni: 7

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 18:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro