Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-prezent (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Titi Holban Versiunea pentru printare

Titi HOLBAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.10 BUZĂU, colegiul uninominal nr.3

Formațiunea politică:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (din dec. 2011)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (oct. 2009 - dec. 2011)
Comisia pentru muncă și protecție socială (până în oct. 2009)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Columbia - din mar. 2010 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Croația - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina - din mar. 2010 Vicepreședinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:88 (în 88 ședințe)
Declarații politice:83 (din care 81 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 28, din care 4 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 91
Motiuni: 20

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 9 decembrie 2016, 13:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro