Activitate parlamentară
1992-1996 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1992-1996 > Senatul > Sorin-Adrian Vornicu-Nichifor Versiunea pentru printare

Sorin-Adrian VORNICU-NICHIFOR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.28 NEAMȚ
data validarii: 21 octombrie 1992 - HS nr.32/1992

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - iun. 1995 - Secretar
 sep. - dec. 1994 

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale - până în mai 1993
 
PD-Partidul Democrat - din mai 1993

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din mai 1994)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții (până în sep. 1994)

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 septembrie 2019, 22:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro