Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
1996-2000 (sen.)
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Varujan Vosganian Versiunea pentru printare

Varujan VOSGANIAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar Dreptate și Adevăr PNL-PD - până în apr. 2007
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din apr. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (din oct. 2008)
Comisia economică, industrii și servicii (feb. 2007 - oct. 2008)
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (dec. 2006 - feb. 2007)
Comisia pentru buget, finanțe, activitate bancară și piață de capital (până în dec. 2006) - Președinte

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în mar. 2007 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Egipt  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu India 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Armenia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:266 (în 104 sedinte)
Declaratii politice:6
Propuneri legislative initiate: 25, din care 6 promulgate legi
Membru în:1 comisii de mediere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 19:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro