Dan VOICULESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.8
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator
data încetarii mandatului: 25 iunie 2012 - demisie

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2012 - Vicepreședinte
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PC-Partidul Conservator 

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat - până în feb. 2011
Grupul Parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2001
 - până în iun. 2012

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse (din apr. 2011)
Comisia economică, industrii și servicii (până în apr. 2011)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Maroc - până în iun. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria - până în iun. 2012 Președinte