Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Florin Aurelian Popescu Versiunea pentru printare

Florin Aurelian POPESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.16 DÂMBOVIȚA
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004
data încetarii mandatului: 24 iunie 2008 - demisie
înlocuit de: Iulian Vladu

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în dec. 2006
 
independent  - din dec. 2006
 - până în feb. 2008
PDL-Partidul Democrat Liberal - din feb. 2008

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în dec. 2006
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 - din dec. 2007
 - până în iun. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor (din mar. 2007)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în feb. 2007)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda) - până în iun. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - până în iun. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Siriană - până în iun. 2008

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:23 (în 23 sedinte)
Declaratii politice:18 (din care 18 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 14, din care 2 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 9
Motiuni: 4

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 octombrie 2017, 15:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro