Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
2004-2008 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Dan Voiculescu Versiunea pentru printare

Dan VOICULESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.8
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator
data încetarii mandatului: 25 iunie 2012 - demisie

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2012 - Vicepreședinte
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PC-Partidul Conservator 

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat - până în feb. 2011
Grupul Parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2001
 - până în iun. 2012

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse (din apr. 2011)
Comisia economică, industrii și servicii (până în apr. 2011)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Maroc - până în iun. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria - până în iun. 2012 Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:12 (în 12 sedinte)
Declaratii politice:10 (din care 10 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 38, din care 5 promulgate legi
Motiuni: 4

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 noiembrie 2017, 4:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro