Ioan CORODAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.26 MARAMUREȘ
data validarii: 9 februarie 2006 - HS nr.3/2006
înlocuieste pe: Liviu-Doru Bindea

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în feb. 2007
 
independent  - din feb. 2007

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - din feb. 2006
 - până în feb. 2007
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din mai 2007

Comisii permanente
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (din mai 2007) - Secretar
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții (feb. - mai 2007)
Comisia pentru drepturile omului, culte și minorități (feb. 2007)
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (până în feb. 2007)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turkmenistan 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Maroc - din mar. 2006