Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-prezent (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Monica Maria Iacob Ridzi Versiunea pentru printare

Monica Maria IACOB RIDZI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
aleasă deputat în circumscripția electorală nr.22 HUNEDOARA, colegiul uninominal nr.5

Formațiunea politică:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în sep. 2012
 
independent  - din sep. 2012

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - până în sep. 2012
Deputat neafiliat - din sep. 2012

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate și familie (din mar. 2011)
Comisia pentru politică externă (feb. 2010 - mar. 2011)
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (până în feb. 2010)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:13 (în 13 ședințe)
Declarații politice:7 (din care 7 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 11
Întrebari și interpelari: 28

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 august 2016, 22:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro