Parliamentary activity
2004-2008 (sen.)
legislative initiatives
motions
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Senate > Liliana Lucia Tomoiagă Versiunea pentru printare

Liliana Lucia TOMOIAGĂ
Parliamentary activity in legislature 2004-2008

SENATOR
Constituency no.1 ALBA
start of the mandate: 12 october 2006 - HS nr.34/2006
replaces: George-Cristian Maior

Political party:
PSD-Social Democratic Party

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democrat Party 

Standing committees
(since sep. 2008)
(since feb. 2007) - Secretary
(oct. 2006 - feb. 2008)

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Republic of Montenegro 

Parliamentary activity in figures:
Speaches:28 (in 22 plenary sittings)
Political declarations:6
Legislative initiatives: 23, din care 5 promulgate legi
Motions: 6

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 18 november 2018, 3:56
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro