Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > George Dragu Versiunea pentru printare

George DRAGU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.9 BRĂILA

Formatiunea politica:
 
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrației Sociale din România 

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din apr. 1997)
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (până în apr. 1997)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (din feb. 1997)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Thailanda - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:9 (în 8 sedinte)
Declaratii politice:5
Propuneri legislative initiate: 2
Întrebari si interpelari: 19

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 iulie 2018, 8:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro