Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Ilona Szabó Versiunea pentru printare

SZABÓ Ilona
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
aleasa senator în circumscriptia electorala nr.15 COVASNA
data validarii: 6 septembrie 2007
înlocuieste pe: Valentin Zoltán Puskás

Formatiunea politica:
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România - din sep. 2007 Secretar - din feb. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (din dec. 2007)
Comisia pentru egalitatea de șanse (din feb. 2008)
Comisia economică, industrii și servicii (sep. 2007 - feb. 2008)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții (sep. - dec. 2007)

Comisii speciale comune
Comisia specială a Camerei Deputaților și Senatului pentru atribuirea timpilor de antenă în vederea alegerii membrilor din România în Parlamentul European
Comisia parlamentară specială referitoare la repartizarea și monitorizarea timpilor de antenă în vederea campaniei vizând referendumul național privind introducerea votului uninominal pentru alegerea membrilor Parlamentului României

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Letonia - din noi. 2007
 Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Tunisiană - din noi. 2007 Vicepreședinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:1
Propuneri legislative initiate: 7, din care 3 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 mai 2019, 23:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro