Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
2000-2004 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Nora Cecilia Rebreanu Versiunea pentru printare

Nora Cecilia REBREANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
aleasa senator în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 19 decembrie 2007
înlocuieste pe: Corina Crețu

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din feb. 2008)
Comisia pentru cultură, artă și mijloace de informare în masă (din feb. 2008)

Comisii permanente comune
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru relația cu UNESCO

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu UNESCO - din mar. 2008
 - până în mar. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia - din mar. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Hașemit al Iordaniei - din mar. 2008 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord - din mar. 2008

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:4 (în 4 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 4
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 mai 2019, 11:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro