Parliamentary activity
2004-2008 (sen.)
legislative initiatives
motions
speaches
2000-2004 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Senate > Nora Cecilia Rebreanu Versiunea pentru printare

Nora Cecilia REBREANU
Parliamentary activity in legislature 2004-2008

SENATOR
Constituency no.42 BUCURESTI
start of the mandate: 19 december 2007
replaces: Corina Cretu

Political party:
PSD-Social Democratic Party

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democrat Party 

Standing committees
(since feb. 2008)
(since feb. 2008)

Standing committees - joint

Parliamentary friendship groups:
 Parliamentary group for UNESCO - since mar. 2008
 - until mar. 2008
 Friendship parliamentary group with Australia - since mar. 2008
 Friendship parliamentary group with Hashemite Kingdom of Jordan - since mar. 2008 Secretary
 Friendship parliamentary group with United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland - since mar. 2008

Parliamentary activity in figures:
Speaches:4 (in 4 plenary sittings)
Legislative initiatives: 4
Motions: 1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 22 may 2019, 23:37
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro