Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Sorin Ștefan Roșca-Stănescu Versiunea pentru printare

Sorin Ștefan ROȘCA-STĂNESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.16 DÂMBOVIȚA, colegiul uninominal nr.2
data încetarii mandatului: 7 octombrie 2014 -

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, artă și mijloace de informare în masă
Comisia pentru drepturile omului, culte și minorități (până în feb. 2013) - Secretar

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Mediteranei - până în oct. 2014 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran - până în oct. 2014 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Letonia - până în oct. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Guineea - până în oct. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Sultanatul Oman - până în oct. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - până în oct. 2014

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:3 (în 3 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 34, din care 3 promulgate legi
Motiuni: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 26 aprilie 2018, 4:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro