Activitate parlamentară
2016-prezent (sen.)
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Ion Rotaru Versiunea pentru printare

Ion ROTARU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.9 BRĂILA, colegiul uninominal nr.1

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2016 - Secretar
 sep. 2015 - feb. 2016 
 feb. - sep. 2015 
 sep. 2014 - feb. 2015 
 feb. - sep. 2014 
 sep. 2013 - feb. 2014 
 feb. - sep. 2013 
 dec. 2012 - feb. 2013 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate publică

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Hașemit al Iordaniei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Thailanda 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:21 (în 18 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 83, din care 27 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 13 decembrie 2017, 14:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro