Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
www.horatiubuzatu.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Dan Horațiu Buzatu Versiunea pentru printare

Dan Horațiu BUZATU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.17 DOLJ
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formațiunea politică:
PNL-Partidul Național Liberal - până în dec. 2006
 
independent  - din dec. 2006

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în dec. 2006
  - din mai 2008

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (din feb. 2008)
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați (din feb. 2006) - Secretar (din feb. 2006)
Comisia pentru industrii și servicii (mar. 2007 - feb. 2008)
Comisia pentru industrii și servicii (oct. 2006 - feb. 2007)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în oct. 2006)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada - până în apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda - până în apr. 2007

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:36 (în 35 ședințe)
Declarații politice:30 (din care 30 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 24, din care 4 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 48
Motiuni: 4

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 8 decembrie 2016, 2:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro