Dan Horațiu BUZATU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.17 DOLJ
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în dec. 2006
 
independent  - din dec. 2006

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în dec. 2006
  - din mai 2008

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (din feb. 2008)
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați (din feb. 2006) - Secretar (din feb. 2006)
Comisia pentru industrii și servicii (mar. 2007 - feb. 2008)
Comisia pentru industrii și servicii (oct. 2006 - feb. 2007)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în oct. 2006)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda - până în apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada - până în apr. 2007