Activitate parlamentară
1992-1996 (sen.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1992-1996 > Senatul > Ionel Blaga Versiunea pentru printare

Ionel BLAGA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.30 PRAHOVA
data validarii: 21 octombrie 1992 - HS nr.32/1992
data încetarii mandatului: 25 aprilie 1994 - decedat

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale - până în mai 1993
 
PD-Partidul Democrat - din mai 1993

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat 

Comisii permanente
Comisia economică, industrii și servicii

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 septembrie 2019, 12:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro