Activitate parlamentară
1992-1996 (sen.)
moțiuni
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1992-1996 > Senatul > Alexandru Diaconu Versiunea pentru printare

Alexandru DIACONU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.29 OLT
data validarii: 21 octombrie 1992 - HS nr.32/1992
data încetarii mandatului: 7 februarie 1996 - decedat
înlocuit de: Florea Morlova

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale - până în mai 1993
 
PD-Partidul Democrat - din mai 1993

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală

Activitatea parlamentara în cifre:
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 mai 2019, 16:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro