Activitate parlamentară
1992-1996 (sen.)
moțiuni
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1992-1996 > Senatul > Eugen Dijmărescu Versiunea pentru printare

Eugen DIJMĂRESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.14 CONSTANȚA
data validarii: 21 octombrie 1992 - HS nr.32/1992
data încetarii mandatului: 18 decembrie 1994 - demisie - HS nr.38/1994
înlocuit de: Ioan Turlacu

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - iun. 1994 - Vicepreședinte
 sep. - dec. 1993 
 feb. - iun. 1993 
 oct. - dec. 1992 

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale - până în mai 1993
 
PD-Partidul Democrat - din mai 1993

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (din noi. 1993)

Activitatea parlamentara în cifre:
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 septembrie 2019, 12:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro