Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
2004-2008 (sen.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Radu Mircea Berceanu Versiunea pentru printare

Radu Mircea BERCEANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.17 DOLJ, colegiul uninominal nr.1

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2012 - Chestor
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Democrat Liberal 

Comisii permanente
Comisia economică, industrii și servicii (din sep. 2010)
Comisia pentru drepturile omului, culte și minorități (până în sep. 2010)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:8 (în 7 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 9, din care 4 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 noiembrie 2018, 17:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro