Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Mugurel Liviu Sârbu Versiunea pentru printare

Mugurel Liviu SÂRBU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.1 ALBA
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004
data încetarii mandatului: 20 iunie 2008 - demisie
înlocuit de: Radu Eugeniu Coclici

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în apr. 2006
 
independent  - din apr. 2006
 - până în oct. 2006
PD-Partidul Democrat - din oct. 2006
 - până în feb. 2008
când PD se transforma în
PDL-Partidul Democrat Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în apr. 2006
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 - din oct. 2006
 - până în iun. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia - până în iun. 2008 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - până în iun. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria - până în iun. 2008

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:3 (în 3 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 16, din care 3 promulgate legi
Membru în:1 comisii de mediere
Întrebari si interpelari: 11
Motiuni: 12

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 decembrie 2017, 6:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro