Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Mircea Irimescu Versiunea pentru printare

Mircea IRIMESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.35 SUCEAVA, colegiul uninominal nr.6

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în feb. 2009
 
independent  - din feb. 2009

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în noi. 2009
Grupul parlamentar al deputaților independenți - din noi. 2009
 - până în apr. 2010
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2011

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Siriană - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Lituania - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Albania - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - din mar. 2010

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:85 (în 80 sedinte)
Declaratii politice:73 (din care 24 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 10, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 8
Motiuni: 18

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 august 2017, 10:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro