Mircea IRIMESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.35 SUCEAVA, colegiul uninominal nr.6

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în feb. 2009
 
independent  - din feb. 2009

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în noi. 2009
Grupul parlamentar al deputaților independenți - din noi. 2009
 - până în apr. 2010
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2011

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Siriană - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Lituania - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Albania - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - din mar. 2010