Activitate parlamentară
2012-prezent (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-prezent > Senatul > Ștefan Stoica Versiunea pentru printare

Ștefan STOICA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-prezent

SENATOR
ales senator în circumscripția electorală nr.23 IALOMIȚA, colegiul uninominal nr.1
data încetarii mandatului: 4 februarie 2014 - decedat

Formațiunea politică:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în oct. 2013
 
independent  - din oct. 2013

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Poporului - Dan Diaconescu - până în oct. 2013
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din oct. 2013
 - până în feb. 2014

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate publică

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (din dec. 2013)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare - până în feb. 2014 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Muntenegru - până în feb. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Azerbaidjan - până în feb. 2014

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:1
Propuneri legislative initiate: 5

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 noiembrie 2014, 18:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro