Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Iosif Dan Versiunea pentru printare

Iosif DAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.19 GIURGIU
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004
data încetarii mandatului: 5 decembrie 2007 - decedat
înlocuit de: Tudor Tănăsescu

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (până în mar. 2005)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudită - până în dec. 2007 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Mongolia - până în dec. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Serbia - până în dec. 2007

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:10 (în 9 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 7, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 4
Motiuni: 10

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 octombrie 2017, 8:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro