Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Dragoș Ujeniuc Versiunea pentru printare

Dragoș UJENIUC
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.19 GIURGIU
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în dec. 2006
 
independent  - din dec. 2006
 - până în feb. 2008
PNL-Partidul Național Liberal - din feb. 2008

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în dec. 2006
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 - din dec. 2007
 - până în feb. 2008
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2008

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din feb. 2008)
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați (din mar. 2007)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (până în feb. 2007)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (până în iun. 2006)

Alte comisii
Comisia de validare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă - până în apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei - până în apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia - până în apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Danemarcei - din mar. 2008 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia - din mar. 2008 Vicepreședinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:59 (în 51 sedinte)
Declaratii politice:8 (din care una consemnata conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 12, din care 2 promulgate legi
Membru în:2 comisii de mediere
Întrebari si interpelari: 1
Motiuni: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 13:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro