Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Dragoș Ujeniuc > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Dragoș UJENIUC
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 174/08.04.2008 L880/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea art. 24 din Legea 448/2006 privind protecția și promovarea persoanelor cu handicap respinsa
definitiv
2. 279/05.05.2008 L921/2007 Proiect de Lege privind alegerea prin vot uninominal a consiliilor locale respins
definitiv
3. 336/02.05.2007 L105/2007 Propunere legislativă privind înființarea Biroului Unic pentru depunerea formularelor privind obligațiile declarative ale persoanelor fizice autorizate, persoanelor juridice și ale altor entități care au calitatea de angajator respinsa
definitiv
4. 370/07.05.2007 L150/2007 Propunere legislativă privind reglementarea regimului juridic al unor bunuri imobile aflate în folosința unităților de cult Lege 239/2007
5. 388/17.06.2008 L210/2008 Proiect de Lege privind modificarea și completarea Legii nr.217/2003 pentru prevenirea și combaterea violenței în familie respins
definitiv
6. 455/10.05.2006 L213/2006 Propunere legislativă privind interzicerea recrutării, folosirii, finanțării și instruirii mercenarilor respinsa
definitiv
7. 524/03.09.2008 L269/2008 Propunere legislativă privind modificarea și completarea art.29 din Legea nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.1/1991 și ale Legii nr.169/1997 Lege 261/2008
8. 598/18.09.2007 L450/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal respinsa
definitiv
9. 624/08.10.2008 L559/2008 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.26/1990 privind registrul comerțului și a Legii camerelor de comerț din România nr.335/2007 respinsa
definitiv
10. 787/01.11.2006 L989/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.215/2001 privind administrația publică locală respinsa
definitiv
11. 955/11.12.2006 L747/2006 Propunere legislativă privind funcționarea diferitelor tipuri de organisme care efectuează inspecții respinsa
definitiv
12. BP730/17.09.2008 B474/26.09.2008 Propunere legislativă pentru modificarea Legii 571/2003 privind Codul Fiscal la Senat

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 9:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro