Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Dănuț Liga Versiunea pentru printare

Dănuț LIGA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.19 GIURGIU
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în mai 2005
 
independent  - din mai 2005
 - până în feb. 2006
PD-Partidul Democrat - din feb. 2006
 - până în feb. 2008
când PD se transforma în
PDL-Partidul Democrat Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în mai 2005
Grupul parlamentar al Partidului Umanist din România (social-liberal) - din mai 2005
 - până în oct. 2005
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 - din feb. 2006

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria  Vicepreședinte - până în dec. 2005
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudită 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:8 (în 8 sedinte)
din care declaratii politice:5 (din care una depusă în scris)
Propuneri legislative initiate: 5
Întrebari si interpelari: 2
Motiuni: 5

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 3:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro