Florin IORDACHE, vicepreședinte al Camerei Deputaților
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.30 OLT
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2017 - prezent - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2017  - din apr. 2017
 dec. 2016 - feb. 2017 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități - Președinte (până în ian. 2017)

Comisii permanente comune
Comisia permanentă a Camerei Deputaților și Senatului privind Statutul deputaților și al senatorilor, organizarea și funcționarea ședințelor comune ale Camerei Deputaților și Senatului

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru sistematizarea, unificarea și asigurarea stabilității legislative în domeniul justiției - Președinte (din oct. 2017)

Alte comisii
Comisia de validare - Președinte (până în ian. 2017)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Mediteranei  Președinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kazahstan  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Azerbaidjan 
 Grupul PRO-America 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Democratică Congo 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda) 

Biroul parlamentar:
  • 1) Caracal,Piața Victoriei, nr.8, jud. Olt
  • 2) Balș, Str. Ion Creangă nr. 2