Curriculum Vitae
Interviuri
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
1996-2000 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Alexandru Lăpușan > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Alexandru LĂPUȘAN
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
2. 311/29.05.2001 L135/2002 Propunere legislativă privind Legea Creditului Agricol. Lege 150/2003
3. 329/05.06.2001 L472/2004 Propunere legislativă privind Cooperativele Agricole. Lege 566/2004
4. 357/19.06.2001   Propunere legislativă privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive etnice de către regimurile de ocupație din Ardealul de Nord în perioada 30 august 1940 - 25 octombrie 1944. respinsa
definitiv
5.   BP312/15.06.2004 Propunere legislativă privind majorarea unor categorii de pensii din sistemul public provenite din sistemul de asigurări sociale ale agricultorilor retrasa
de catre Senat

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 26 noiembrie 2022, 11:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro