Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Pantelimon Manta Versiunea pentru printare

Pantelimon MANTA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.20 GORJ
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PUR-SL-Partidul Umanist din România (social-liberal) - până în mai 2005
când PUR-SL se transforma în
PC-Partidul Conservator - până în apr. 2007
 
independent  - din apr. 2007
 - până în sep. 2007
PNL-Partidul Național Liberal - din sep. 2007

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Umanist din România (social-liberal) - până în apr. 2007
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din sep. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Plurinațional Bolivia  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Mongolia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statele Unite Mexicane 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:97 (în 76 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 31, din care 16 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 12

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 8:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro