Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Nicolae Leonăchescu Versiunea pentru printare

Nicolae LEONĂCHESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.3 ARGEȘ

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2004 - Secretar
 feb. - sep. 2004 
 sep. 2003 - feb. 2004 
 feb. - sep. 2003 
 sep. 2002 - feb. 2003 
 feb. - sep. 2002 
 sep. 2001 - feb. 2002 

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare  Vicelider - până în feb. 2001

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului - Vicepreședinte (până în sep. 2001)

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (până în noi. 2002) - Vicepreședinte

Alte comisii
Comisia de validare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Egipt 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Plurinațional Bolivia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:275 (în 169 sedinte)
Declaratii politice:50 (din care una consemnata conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 12
Membru în:6 comisii de mediere
Întrebari si interpelari: 8
Motiuni: 10

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 12 decembrie 2017, 18:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro