Marian Sorin PAVELIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.20 GORJ
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în dec. 2006
 
independent  - din dec. 2006
 - până în feb. 2008
PDL-Partidul Democrat Liberal - din feb. 2008

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în dec. 2006
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 - din dec. 2007 Vicelider

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate și familie (din mar. 2007)
Comisia pentru sănătate și familie (până în feb. 2007) - Secretar

Comisii de ancheta comune
Comisia comună de anchetă a Camerei Deputaților și Senatului privind cazul «Parcul Bordei»

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord - până în apr. 2007
 Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Tunisiană - până în apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă - până în apr. 2007