Parliamentary activity
1992-1996 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Dragomir Stan Versiunea pentru printare

Dragomir STAN
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.35 TELEORMAN
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992
end of the mandate: 9 september 1993 - resignation - HS nr.21/1993
replaced by: Ion Culcea

Political party:
 
FDSN-Democratic National Salvation Front - until jul. 1993
 
PDSR-Social Democracy Party of Romania - since jul. 1993

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democracy Party from Romania 

Standing committees

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 25 june 2019, 21:42
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro