Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Dan Tătaru Versiunea pentru printare

Dan TĂTARU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.4 BACĂU, colegiul uninominal nr.3

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în feb. 2015
 
independent  - din feb. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în feb. 2015
Senator neafiliat - din feb. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse (din feb. 2015)
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (feb. 2013 - feb. 2015)
Comisia pentru afaceri europene (până în oct. 2013)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - până în apr. 2015 supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - până în mar. 2015
 Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda 

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 53, din care 15 promulgate legi
Motiuni: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 15:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro