Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
www.virgilguran.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Virgil Guran Versiunea pentru printare

Virgil GURAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA, colegiul uninominal nr.2

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în sep. 2014
 
independent  - din sep. 2014
 - până în sep. 2015
PNL-Partidul Național Liberal - din sep. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în sep. 2014 Secretar - din dec. 2013
 - până în sep. 2014
Grupul parlamentar Liberal Conservator - din sep. 2014
 - până în feb. 2015
 Vicelider - din sep. 2014
 - până în feb. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din iun. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Peru  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turkmenistan 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:151 (în 127 sedinte)
Declaratii politice:104
Propuneri legislative initiate: 118, din care 11 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 111
Motiuni: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 mai 2017, 21:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro