Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Mihai Nicolae Tănăsescu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Mihai Nicolae TĂNĂSESCU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 216/10.04.2007 L999/2006 Proiect de Lege privind Statutul personalului aeronautic civil navigant profesionist din aviația civilă din România Lege 223/2007
2. 254/10.04.2006 L770/2005 Propunere legislativă pentru completarea Legii 571/2003 de aprobare a Codului Fiscal, cu modificările și completările ulterioare respinsa
definitiv
3. 316/02.05.2007 L90/2007 Propunere legislativă pentru modificarea alin.(2) al art.257 din Legea nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății respinsa
definitiv
4. 360/07.05.2007 L127/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.109/2005 privind instituirea indemnizației pentru activitatea de liber-profesionist a artiștilor interpreți sau executanți din România respinsa
definitiv
5. 512/31.05.2006 L331/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.50/1991 privind autorizarea executării construcțiilor și unele măsuri pentru realizarea locuințelor respinsa
definitiv
6. 590/28.11.2005 L429/2005 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.136/1995 privind asigurările și reasigurările în România respinsa
definitiv
7. 608/03.07.2006 L436/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul Fiscal respinsa
definitiv
8. 682/10.10.2007 L401/2007 Propunere legislativă privind modificarea Legii nr.164/2001, lege privind pensiile militare de stat respinsa
definitiv
9. 691/18.09.2006 L535/2006 Propunere legislativă privind completarea Ordonanței Guvernului nr.94/2004 privind reglementarea unor măsuri financiare respinsa
definitiv
10. 703/03.10.2006 L879/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea legii nr.187 din 07/12/1999 privind accesul la propriul dosar și deconspirarea poliției politice comuniste respinsa
definitiv
11. 962/13.12.2006 L738/2006 Proiect de Lege pentru modificarea art.26 alin.(1) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.190/2000 privind regimul metalelor prețioase, aliajelor acestora și pietrelor prețioase în România Lege 82/2007
12. BP732/17.09.2008 B476/26.09.2008 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.360/2002 privind Statutul polițistului la Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 iulie 2020, 9:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro