Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Dorin Lazăr Maior Versiunea pentru printare

Dorin Lazăr MAIOR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.8 BRAȘOV

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în mai 2001
PSD-Partidul Social Democrat - din iun. 2001

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în mai 2001 Vicelider - din feb. 2001
 - până în mai 2001
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2001

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (mar. 2002 - noi. 2004) - Președinte (din mar. 2002)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză  Vicepreședinte - până în oct. 2001
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:4 (în 4 sedinte)
Declaratii politice:2 (din care 2 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 6, din care 2 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 11 decembrie 2017, 9:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro