Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Liviu Almășan Versiunea pentru printare

Liviu ALMĂȘAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.22 HUNEDOARA
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în iun. 2005
 
independent  - din iun. 2005
 - până în feb. 2006
PC-Partidul Conservator - din feb. 2006
 - până în apr. 2007
PNL-Partidul Național Liberal - din apr. 2007
 - până în dec. 2007
 
independent  - din dec. 2007
 - până în feb. 2008
PDL-Partidul Democrat Liberal - din feb. 2008

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în iun. 2005
Grupul parlamentar al Partidului Umanist din România (social-liberal) - din feb. 2006
 - până în apr. 2007
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din apr. 2007
 - până în dec. 2007
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 - din dec. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Serbia  Președinte - până în dec. 2005
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:5 (în 4 sedinte)
Declaratii politice:1 (din care una consemnata conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 7, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 9
Motiuni: 5

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 11:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro