Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
www.hellvig.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Eduard Raul Hellvig Versiunea pentru printare

Eduard Raul HELLVIG
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.25 ILFOV, colegiul uninominal nr.4
data încetarii mandatului: 3 septembrie 2013 - demisie - HCD nr.26/2013
înlocuit de: Andrei Daniel Gheorghe

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2013 - Vicepreședinte
 dec. 2012 - feb. 2013 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru afaceri europene (din feb. 2013)
Comisia pentru politică externă (până în feb. 2013)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - până în sep. 2013 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria - până în sep. 2013
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Guineea - până în sep. 2013

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:214 (în 19 sedinte)
Declaratii politice:2 (din care 2 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Luari de cuvânt în BP: 3 (în 3 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 1
Întrebari si interpelari: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 13 decembrie 2017, 16:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro