Eduard Raul HELLVIG
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.25 ILFOV, colegiul uninominal nr.4
data încetarii mandatului: 3 septembrie 2013 - demisie - HCD nr.26/2013
înlocuit de: Andrei Daniel Gheorghe

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2013 - Vicepreședinte
 dec. 2012 - feb. 2013 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru afaceri europene (din feb. 2013)
Comisia pentru politică externă (până în feb. 2013)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - până în sep. 2013 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria - până în sep. 2013
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Guineea - până în sep. 2013