Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2000-2004 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Vasile Horga Versiunea pentru printare

Vasile HORGA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.16 DÂMBOVIȚA, colegiul uninominal nr.1

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din sep. 2014) - Secretar (din sep. 2016)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (feb. 2013 - sep. 2014)
Comisia pentru muncă și protecție socială (până în feb. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Mongolia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:95 (în 67 sedinte)
Declaratii politice:21 (din care 12 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 64, din care 12 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 55
Motiuni: 14

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 24 iunie 2017, 20:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro